O czym pomyśleć wybierając baterię kuchenną?

O czym pomyśleć wybierając baterię kuchenną?

Z baterii kuchennej korzystamy wiele razy dziennie. Ten element wyposażenia wnętrza powinien, zatem być nie tylko dopasowany do stylistyki pomieszczenia, ale przede wszystkim funkcjonalny. Podpowiadamy, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę wybierając baterię do kuchni. Bo wybór jest naprawdę szeroki. Można się o tym przekonać na stronie sklepu internetowego www.pekado.pl, w którym kategoria baterie kuchenne jest wyjątkowo rozbudowana.

Jaka wylewka

Chyba nic nie decyduje w większym stopniu o funkcjonalności baterii kuchennych, niż wylewka. Wybierając baterię należy zwrócić szczególną uwagę na wysokość wylewki. Im wyższa, tym lepiej. Mamy, bowiem więcej swobody w manewrowaniu nią. Trzeba jednak pamiętać, że bardzo wysoka wylewka musi iść w parze z dużym i głębokim zlewem, zwłaszcza wielokomorowym. W przypadku małych zlewozmywaków Może być nieco problematyczna. Woda ściekająca po szafkach na podłogę czy rozpryskująca się po blacie będzie powodowała konieczność ciągłego sprzątania, a co za tym idzie, naszą irytację. Kran dopasowany wielkością do rozmiarów zlewu, powinien mieć duży kąt obrotu. Liczy się również prostota jego obsługi. Nie bez znaczenia pozostają także walory estetyczne baterii. Możemy wybrać niewielką baterię, która łatwo wtopi się w tło i dopasuje do pozostałych elementów wyposażenia kuchni albo zdecydować się na dużą, imponującą baterię, która zdominuje wnętrze i zadecyduje o jego charakterze.

Dodatkowe funkcje baterii

Właściwie dobrana bateria będzie nie tylko estetyczna i funkcjonalna. Może okazać się nieocenioną pomocą podczas wykonywania pewnych czynności. Niektóre z baterii posiadają np. niewielkich rozmiarów podgrzewacze. Wystarczy podłączyć je do gniazdka, aby móc cieszyć się wrzątkiem lecącym z kranu. To rozwiązanie jest bezpieczne, ponieważ sam przyrząd nie nagrzewa się. Wyposażony jest ponadto w przełącznik, który zapobiega poparzeniu dzieci.

Niezwykle pomocna w kuchni okazuje się wyciągana słuchawka baterii. Możemy dzięki niej z łatwością opłukać warzywa w zmywaku czy dokładnie umyć przyrządy kuchenne. Samo czyszczenie zlewozmywaka również jest wygodniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *