Na co zwrócić uwagę wybierając umywalkę nablatową?

Na co zwrócić uwagę wybierając umywalkę nablatową?

Umywalki nablatowe są coraz chętniej wybierane przez osoby urządzające swoje łazienki. Nic dziwnego, wyglądają bardzo efektownie, a poza tym, mają szereg innych zalet. Jedną z największych jest łatwość ich montażu. Takie umywalki nie wymagają specjalnych postumentów czy mocowania do ściany. Z ich instalacją poradzi sobie przeciętny majsterkowicz. Zanim jednak kupimy umywalkę, musimy zwrócić uwagę na kilka zasadniczych kwestii.

Umywalka nablatowa stawiana, a może wpuszczana w blat?

W sklepie internetowym mateomarket.pl możemy przekonać się, że dominują dwa podstawowe rodzaje umywalek nablatowych. Pierwszy to umywalki stawiane na blacie, które swoim wyglądem przypominają z reguły misę z odpływem. Istnieją również umywalki w postaci bloku z „wydrążonym” środkiem. Jeżeli chodzi o funkcjonalność tych dwóch typów, umywalki, które nie posiadają bocznych ścian zapewniają nam więcej miejsca. Na wolnym blacie pod krawędzią możemy trzymać np. kosmetyki. W przypadku umywalki nablatowej stawianej blat powinien być nieco obniżony, aby łatwiej było korzystać z umywalki.

Umywalki wpuszczane w blat z reguły wymagają szafki, która zasłania misę. Plusem tego rozwiązania jest na pewno oszczędność miejsca, nie tylko rzeczywista, ale i wizualna. Poza tym, umywalki wpuszczane w blat zdecydowanie łatwiej wyczyścić. Minusem jest bardziej skomplikowany montaż, który wymaga wycinania otworu w blacie, osadzania umywalki oraz odpowiedniego zabezpieczenia wszelkich połączeń przed wilgocią.

Umywalka nablatowa, a sposób montowania baterii

Kolejnym czynnikiem, który musimy wziąć pod uwagę wybierając umywalkę nablatową jest kwestia mocowania baterii. Niektóre umywalki nie posiadają otworów montażowych na baterię. Wówczas powinniśmy dokupić baterię wolnostojącą lub ścienną. Nie musimy przejmować się dopasowaniem baterii do otworów montażowych, więc wybór samej baterii jest ułatwiony. Bateria musi mieć jednak odpowiednią wysokość oraz długość wlewki.

Umywalki z otworami montażowymi nie wymagają wiercenia dodatkowych otworów w blacie lub w ścianie. Bateria w tym przypadku mieści się w obrysie umywalki, nie zajmując dodatkowej przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *