Jakie błędy popełniamy sprzedając samochód?

Jakie błędy popełniamy sprzedając samochód?

Sprzedaż używanego samochodu osobowego lub dostawczego może być trudnym zadaniem. Dzięki licznym serwisom ogłoszeniowym istniejącym w sieci, sprzedający auto mają obecnie wiele możliwości. Przy sprzedaży auta można jednak popełnić kilka podstawowych błędów. Oto, czego należy unikać, aby zapewnić sobie szybką i bezpieczną transakcję.

Nieprawidłowa wycena auta

Nic nie zniechęci kupującego bardziej niż cena, która jest zbyt wysoka. Jeżeli jednak proponowana przez nas cena będzie zbyt niska, stracimy możliwość zysku. Aby prawidłowo wycenić pojazd zorientujmy się dobrze, ile rzeczywiście jest wart, biorąc pod uwagę jego rocznik, markę, przebieg i stan.

Niekompletny opis

Zapewnienie klientom kompletnej informacji na temat pojazdu jest koniecznością, gdy zdecydujemy się go sprzedać. Niedokładny lub niekompletny opis wyłączy z gry wielu potencjalnych kupujących. Atrakcyjny opis, zawierający wszystkie istotne informacje z pewnością zrobi lepsze wrażenie i pomoże szybciej sprzedać swój samochód. Upewnijmy się, że opis zawiera informacje o przebiegu, stanie auta, historii wypadkowej, przeprowadzonych naprawach i modyfikacjach, numerze VIN oraz liczbie właścicieli.

Zły stan pojazdu

Wizualny stan pojazdu jest niezwykle istotny przy jego sprzedaży. Brudna karoseria czy zaniedbana tapicerka będzie sprawiać wrażenie, że nie troszczyliśmy się o samochód. Rozumowanie potencjalnych nabywców jest bardzo proste. Jeżeli nie poświęcaliśmy zbyt dużej uwagi stronie wizualnej, zapewne zaniedbaliśmy także kwestie techniczne. Aby zwiększyć wartość swojego pojazdu i przyciągnąć kupujących, zadbajmy o nową warstwę wosku, wyczyśćmy felgi i opony, odkurzmy podłogę, siedzenia i bagażnik, opróżnijmy popielniczki, umyjmy szyby w środku i na zewnątrz, wyczyśćmy lub wymieńmy maty podłogowe.

Niedokładne fotografie

Wyczyszczenie samochodu to także dobra okazja do zrobienia atrakcyjnych zdjęć. Pamiętajmy, że dobre zdjęcia przyciągają kupujących, dlatego upewnijmy się, że gwarantujemy kupującym wystarczającą ilość różnych ujęć pojazdu. Sfotografujmy koniecznie wszystkie boki nadwozia, przednie i tylnie siedzenia, bagażnik, koła i silnik.

Istnieje prosty sposób na uniknięcie tych wszystkich błędów. Jest nim sprzedaż samochodu w autoskupie. Autoskup-szczecin.pl skupuje samochody używane bez względu na ich stan, biorąc na siebie wszelkie formalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *