Kraków, jako idealna baza wypadowa

Kraków, jako idealna baza wypadowa

Kraków może być doskonałym punktem wyjścia do wielu niesamowitych wycieczek. W jego okolicy znajduje się mnóstwo niezwykłych miejsc, które warto odwiedzić.

Około 60 kilometrów od Krakowa leży Oświęcim, a w nim najbardziej znany niemiecki obóz zagłady — Auschwitz. Wycieczka będzie zapewne dosyć smutna i pełna ponurych wrażeń. Jednak jest to doświadczenie, przez które powinien przejść każdy Polak i każdy Europejczyk. Ludzkość powinna pamiętać o strasznych i nieludzkich czasach okupacji hitlerowskiej, aby nigdy więcej nie popełnić tych samych błędów.

Około 14 kilometrów na południowy wschód od Krakowa znajduje się magiczny, podziemny świat Kopalni Soli w Wieliczce. To najstarsza kopalnia soli w naszym kraju, która działa do dnia dzisiejszego. Sól wydobywana w Wieliczce ma pewne właściwości zdrowotne, a piękno grot solnych jest nie z tego świata. Kaplice wydrążone w soli, solne rzeźby i żyrandole są naprawdę spektakularne.

Okolice Krakowa słyną także z doskonałej infrastruktury turystycznej. Jeżeli chcemy znaleźć dobry hotel w Krakowie nie jest, zatem jedyną opcją. Możemy wybrać Wieliczkę z bardzo dogodnym dojazdem do centrum Krakowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *