Czy warto wybierać meble uniwersalne?

Czy warto wybierać meble uniwersalne?

Chłopcy i dziewczynki mogą potrzebować różnych mebli do swojego pokoju. W sklepach meblowych jest jednak również mnóstwo ciekawych mebli, które pasować będą do każdej płci dziecka. Jakie są zalety takiego doboru wyposażenia?

Meble dla starszego i młodszego potomstwa

Jeżeli wybierzemy wyposażenie uniwersalne, możemy je wykorzystać także przy następnym dziecku, którego płci jeszcze nie znamy. Jest to bardzo dobra opcja, która pozwala często na zaoszczędzenie pieniędzy. Nie ma bowiem potrzeby szukać dla drugiego malucha specjalnego miejsca do spania, gdy zdecydujemy się na łóżeczka dziecięce unisex, które młodsze rodzeństwo będzie mogło odziedziczyć po starszym.

Ponadto szafy i regały uniwersalne mogą służyć znacznie dłużej, ponieważ zazwyczaj nie zawierają specjalnych bajkowych motywów, także dziecko może korzystać z nich w dalszym ciągu, gdy już wyrośnie z małego łóżeczka i zacznie się interesować nieco bardziej poważnymi rzeczami.

Uniwersalny pokój dla rodzeństwa

Raczej nie praktykuje się zasady, aby brat mieszkał z siostrą w jednym pokoju, lecz rodzeństwo jednej płci na pewno swobodnie pomieści się w jednym pokoju. Każdy brat czy siostra mogą mieć jednak inne gusta, ustawienie więc w takim pomieszczeniu mebli uniwersalnych będzie znacznie lepszym pomysłem, ponieważ różne motywy nie będą ze sobą kontrastować, a pokój będzie wyglądał schludnie.

Znacznie lepiej jest pozwolić dzieciom samodzielnie ozdobić swoją część pokoju odpowiednimi zabawkami lub ręcznie wykonywanymi dekoracjami.

Meble uniwersalne łatwiej sprzedać

Jest to bardzo duży plus. Gdy dziecko wyrośnie już z małego łóżka czy biurka, a meble wciąż są w bardzo dobrym stanie, można je wystawić na sprzedaż.

Meble bez konkretnego określenia płci znacznie lepiej się sprzedają, ponieważ są uważane za praktyczniejsze w wielu domach.

Jest wiele plusów przemawiających za wykorzystywaniem mebli dziecięcych nienastawionych na płeć dziecka. Produkty te mogą być równie solidne i potrafią doskonale wpłynąć na atmosferę pokoju dziecięcego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *