Oświetlenie ścieżek w ogrodzie

Oświetlenie ścieżek w ogrodzie

Podświetlona ścieżka jest nie tylko wyjątkową ozdobą ogrodu, ale przede wszystkim ułatwia poruszanie się po nim po zapadnięciu zmroku. Właśnie z tego powodu warto zainwestować w odpowiednie oświetlenie ogrodowe. Podpowiadamy, jakich lamp użyć w ogrodzie.

Oświetlenie ogrodowe potrafi wyczarować piękne iluminacje, jednak w tym tekście skupimy się na jego praktycznym aspekcie. Jak ułatwić komunikację po działce wieczorem? Otóż światło powinno być skierowane na nawierzchnię ścieżek i osłonięte od góry tak, aby nie oślepiało przechodnia. Wzdłuż dróg najczęściej montowane są niskie słupki lub lampy wpuszczane w grunt. Oto ich charakterystyka.

Lampy ogrodowe słupki

Lampy ogrodowe stojące w formie słupka to najczęściej wybierany przez nas produkt. Składa się na to fakt, że lampa ogrodowa słupek może być zarówno okrągła, jak i kwadratowa, wykonana w jednym stylu wraz z oświetleniem wiszącym czy ściennym. Słupki ogrodowe dostępne są w różnych wysokościach, dzięki czemu każdy może dostosować ich wymiar do własnego zapotrzebowania. Słupki świetnie nadają się do strategicznego oświetlenia drogi wzdłuż jej krawędzi.

Lampy ogrodowe pokładowe

Wyjątkowo atrakcyjny efekt dają lampy pokładowe, zwane też nawierzchniowymi. Są one łatwe do zainstalowania i podświetlają krawędź pokładu oraz zmiany poziomu powierzchni. W celach bezpieczeństwa lepiej wybrać lampy ogrodowe świecące w sposób ciągły. Tego rodzaju produkty działają na czujniki i włączają się, kiedy ktoś zbliża się do nich, a wyłączają po określonym czasie. Wiele lamp można sterować za pomocą pilota, co jest całkiem wygodne, ponieważ jeśli nie ma nas w domu czujniki będą wyłączone. Funkcja bardzo przydatna, jeżeli gdzieś wyjeżdżamy i postawiamy nasz dom bez opieki. Wówczas lampa oprócz bezpieczeństwa podczas poruszania się domowników spełnia funkcję ochronną przed włamywaczami. Zaletą tych lamp jest osadzenie ich płasko w powierzchni, pozwalając na wielokrotne chodzenie i jeżdżenie po nich, bez zabierania miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *