O co warto pytać fotografa ślubnego?

O co warto pytać fotografa ślubnego?

Organizując wesele rozmawiamy dokładnie z każdą osobą, która dla nas pracuje. Trzeba drobiazgowo omówić wszelkie szczegóły dotyczące wydarzenia. Chodzi o wygląd sali, dekoracje na stołach, makijaż ślubny oraz repertuar muzyczny. Do listy spotkań koniecznie dopiszcie rozmowę z fotografem ślubnym. Dlaczego? Otóż fotograf ślubny towarzyszy młodym podczas całej uroczystości – od przygotowań w domu po krojenie tortu. Jeśli przeprowadzimy dokładną rozmowę wybierzemy zawodowca, który zna się na swojej pracy. Pamiętajcie jednak, że nikt nie potrafi czytać w myślach. Gwarancją udanej współpracy będzie spotkanie i omówienie wszystkich naszych wyobrażeń, marzeń i chęci.

Dopracowana umowa i wyjaśnienie wszelkich wątpliwości są niezbędne przy każdej transakcji. Jeśli chcemy cieszyć się idealnymi zdjęciami, musimy opisać nasze oczekiwania. Pamiętajmy, że profesjonalne studio fotograficzne, jak kieleckie Dwie Wieże https://dwiewieze.pl/ z chęcią udzieli nam wyczerpującej odpowiedzi na każde z ewentualnych pytań. Jest to normalna rozmowa z klientem, tak więc nie obawiajmy się dopytywać o szczegóły. Dzięki temu poznamy profesjonalistę, który nie będzie wykręcał się od jasnej i sprecyzowanej umowy.

Pytania, które warto zadać

Zacznijmy od tego jak długo fotograf działa na rynku? Jak może opisać swój styl? W jakich godzinach pracuje w dniu ślubu i wesela oraz na jakim obszarze wykonuje zlecenia? Czy może spotkać się z wami przed ślubem? Co dokładnie zawiera jego oferta? Jak wyglądają zapisy umowy i czy można je zmieniać? Kto będzie fotografował wasze wesele? Ile wesel obsługuje w trakcie jednego weekendu a ile rocznie? Co się dzieje, jeśli dana osoba nie będzie w stanie wykonać zlecenia? Co w sytuacji, gdy aparat ulegnie awarii? Czy posiada licencję, która upoważnia do fotografowania ceremonii ślubnej w kościele? Jak wasze zdjęcia zostają zabezpieczone przed ich utratą? Czy można zobaczyć pełen reportaż z jednego ze ślubów?

Pytania dotyczące zdjęć

Ile czeka się na zdjęcia? Kto i jak wybiera zdjęcia do albumu? Czy fotografie będą kolorowe, czy czarno-białe? Ile zdjęć łącznie otrzymacie? W jakiej formie otrzymacie fotografie? Czy oferuje odbitki, albumy? Jak wygląda płatność?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *