Kupujesz używane auto? Nie zapomnij o jeździe próbnej!

Kupujesz używane auto? Nie zapomnij o jeździe próbnej!

Zakup auta to inwestycja na kilka dobrych lat. Jeśli decydujemy się na zakup używanego auta to koniecznie musimy sprawdzić w nim wszystkie elementy: obejrzeć karoserie i wnętrze samochodu, wykonać oględziny komory silnika, sprawdzić kompletność dokumentacji auta. Nie możemy zapomnieć o jeździe próbnej. Trzeba pamiętać o tym, że wielu handlowców niechętnie oddaje kierownice w ręce komuś, kto chce kupić samochód. Zdecydowanie częściej sadza się potencjalnego klienta na fotelu pasażera. W ten sposób często chcą ukryć wady pojazdu.

Jak handlarze ukrywają wady pojazdu podczas jazdy próbnej?

Zawodowi sprzedawcy aut unikają tego, by potencjalnego klienta auta wpuścić za kierownicę. Wolą samo prowadzić auto. Mają przy tym wiele możliwości, które skutecznie pozwolą im na ukrycie wad auta. Zwykle jazda próbna zaczyna się od zaprezentowania tego jak głośno gra radio w aucie, potem sprzedający może zechcieć pokazać jak dział dmuchawa ustawiona na najwyższym poziomie oraz klimatyzacja. Wszystko to ma na celu zagłuszyć ewentualne dźwięki świadczące o usterkach poszczególnych podzespołów samochodu. Dlatego właśnie powinniśmy samodzielnie wykonać jazdę próbną- tylko wtedy będziemy w stanie ocenić czy auto sprawnie chodzi.

Sprawdź auto! Skorzystaj z usług firmy: http://mobilekspert.pl

Jeśli nie jesteśmy pewni czy sami będziemy umieć wychwycić wady ukryte, lepiej zdecydujmy się na usługi oferowane przez fachowców. W ofertę firmy oprócz wykonania jazdy próbnej wchodzi m.in. sprawdzenie podwozia w warsztacie, sprawdzenie komputerem diagnostycznym, oględziny wnętrza auta. Ponadto fachowcy udzielą nam informacji czy warto kupić samochód. Na pewno decydując się na taką usługę zyskujemy 100% pewności co do auta, które nabywamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *