Jedna noga zamiast czterech, czyli zalety stołów piedestałowych

Jedna noga zamiast czterech, czyli zalety stołów piedestałowych

Kiedy klienci wchodzą na stronę sklepu oferującego stoły, jednym z podstawowych dylematów jest rodzaj mebla. Bo stół nie jedno ma imię. Na stronie internetowej można znaleźć zarówno tradycyjne stoły z czterema nogami, jak i tzw. stoły piedestałowe, posiadające jedną dużą nogę po środku. Ta druga opcja ma sporo zalet, o których warto wiedzieć.

Pierwszą ogromną zaletą, którą mogą cieszyć się użytkownicy stołów piedestałowych jest brak nóg. Choć może to wydawać się bardzo oczywistym stwierdzeniem, musimy zauważyć, że przy stołach na czterech nogach całkiem dosłownie tracimy mnóstwo użytecznej przestrzeni w rogach. Po uwolnieniu tych rogów jesteśmy w stanie zmieścić o wiele więcej krzeseł i ostatecznie usadzić przy stole większą liczbę gości. Jeśli często odwiedzają nas znajomi albo lubimy spotykać się przy stole z rodziną i przyjaciółmi, stół piedestałowy może okazać się najlepszym wyborem.

Drugą ważną zaletą jest to, że stół na cokole wygląda po prostu lepiej, niż większość tradycyjnych modeli stołów. Bardzo często tego typu stoły to prawdziwe dzieła sztuki. Cokół jest po prostu bardziej ozdobny, niż proste nogi. Stoły piedestałowe doskonale prezentują się w pomieszczeniach reprezentacyjnych, dodając im niepowtarzalnej elegancji.

Mówiąc o stołach piedestałowych warto również wspomnieć o wadach takiego rozwiązania. Najbardziej oczywistą wadą jest to, że stoły tego rodzaju są znacznie droższe, niż zwykłe. Są po prostu większe i wymagają większych nakładów pracy. Stąd ich ceny. Kolejną wadą może być stabilność takich stołów. Podpora znajduje się na środku takiego stołu, więc jeśli naciskamy zbyt mocno na krawędzi stołu, możemy zauważyć, że stół zaczyna się przechylać w jedną stronę. Wybierając dobrej jakości stół piedestałowy nie musimy się jednak tym przejmować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *