Jakie kosmetyki wybrać do twarzy?

Jakie kosmetyki wybrać do twarzy?

To jest pytanie, które przynajmniej raz w życiu zadała sobie zapewne każda dziewczyna, kobieta, a czasami może i nawet niejeden mężczyzna. Po co wydawać pieniądze na kosmetyki, które są do wszystkiego, skoro można dopasować i kupić kosmetyk dopasowany konkretnie do naszej twarzy i naszej cery? Aby jednak to zrobić trzeba mieć, chociaż względne pojęcie, w jaki sposób można dopasować taki kosmetyk. Poniżej znajdziesz krótki poradnik na temat – co, gdzie i jak.woman-1245839_1920

Zanim zdecydujesz się wydać masę pieniędzy na drogi produkt kosmetyczny powinieneś zorientować się, jaki krem do twarzy będzie idealny właśnie dla Ciebie. Na rynku można spotkać się z setkami różnych kremów, a każdy z nich polecany jest dla innego typu skóry, ma różne właściwości i zrobiony jest specjalnie na potrzeby konkretnego typu skóry.
Niektóre kremy specjalizują się w leczeniu defektów skórnych, takich jak na przykład trądzik. Natomiast inne kremy mają za zadanie korygować zmarszczki, zapewniają skórze odpowiednią ochronę przed słońcem lub stworzone są po to, aby silnie nawilżać Twoją skórę. Zanim dokonasz wyboru kremu do twarzy musisz znać swój typ cery.

Generalnie mamy do czynienia z czteroma podstawowymi rodzajami cery: cera mieszana, normalna, sucha oraz tłusta. Dodatkowo każdy z tych rodzajów mogą cechować się nadmierną wrażliwością, a na ich powierzchni może być widoczna sieć rozszerzonych naczyń krwionośnych.
Normalna skóra cechuje się tym, że jest miękka, elastyczna, a na jej powierzchni nie widać żadnych rozszerzonych naczynek krwionośnych ani rozszerzonych ujść mieszków włosowych. Zwykle ten rodzaj skóry posiadają dzieci. Im człowiek jest starszy, tym bardziej jego skóra się zmienia, a na jej powierzchni zaczynają tworzyć się defekty. Jeśli chodzi o pielęgnacje cery normalnej to wystarczy używać do niej jedynie łagodnie działających preparatów o prostym składzie. W przypadku mroźniejszych dni można zastosować także dodatkowo jakiś nawilżający krem.
Co do cery tłustej to rozpoznać ją można po błyszczącej powłoce pokrywającej całą jej powierzchnię, to jest serum. Na powierzchni tej cery widoczne już są rozszerzone ujścia mieszków włosowych, a cera ma tendencję do zaskórników oraz wyprysków. Plusem tego rodzaju skóry jest fakt, że zwykle wolniej się ona starzeje. Codzienna pielęgnacja powinna polegać na stosowaniu kremów o lekkiej formule, dzięki którym nasza skóra będzie wygładzona oraz nawilżona. W trakcie dnia zaleca się używania kremów matujących, ponieważ zapobiegają one nieestetycznemu błyszczeniu się skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *