Jak wybrać wieszak do przedpokoju?

Jak wybrać wieszak do przedpokoju?

Ze względu na ogromną liczbę dostępnych modeli wieszaków do przedpokoju, warto zastanowić się, zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Zajrzyjmy na strony sklepów meblowych. Oferta wieszaków na ubrania jest w nich z reguły bardzo szeroka.

Wybierając wieszak, należy zadbać o to, aby był jak najbardziej funkcjonalny. Obecność półeczkiki na czapki, oddzielna półka na telefony, rękawiczki i zegarki to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązania. Jeśli w domu są dzieci, warto wziąć pod uwagę tylko te wieszaki, których uchwyty znajdują się na różnych wysokościach. Bardzo praktycznym elementem jest tylna płyta, dzięki której ubrania nie będą dotykać ściany i nie zabrudzą się. Zawsze starajmy się wybierać te modele, w których jest więcej haczyków, niż członków naszej rodziny. W małych pomieszczeniach sensowne jest umieszczanie wieszaków narożnych, ponieważ są one znacznie mniejsze, niż zwykłe modele i zajmują minimalną powierzchnię użytkową.

Przed zakupem zwróćmy uwagę, czy wszystkie haki są trwałe. Nie powinny się odginać ani odchylać na bok, bez względu na to, jak ciężkie ubrania na nich wiszą. Same haczyki, w przeciwieństwie do panelu, nie powinny być aluminiowe — ten metal jest zbyt delikatny. Wybierając metalowy wieszak, unikajmy opcji z masywnymi końcówkami haczyków. Bardzo trudno jest zawiesić na nich ubrania, a następnie zdjąć je, zwłaszcza jeśli posiadają cienkie i wąskie pętelki.

W klasycznym wnętrzu i przedpokoju ozdobionym antykami wykorzystajmy wieszaki w kolorze czarnym lub brązowym. Prosty metalowy wieszak idealnie wkomponowuje się w styl nowoczesny lub minimalistyczny, nawet jeśli ma jasny kolor, złoty lub chromowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *