Dostosowanie fotela biurowego do użytkownika

Dostosowanie fotela biurowego do użytkownika

Pracownik biurowy zazwyczaj spędza więcej czasu siedząc w fotelu biurowym w ciągu dnia, niż w nocy śpiąc w swoim wygodnym łóżku. Dlaczego więcej uwagi powinniśmy poświęcić właściwemu wyborowi krzeseł biurowych? Ergonomiczny fotel poprawia nie tylko komfort pracowników, ale i produktywność zespołu.

Pneumatyczna regulacja wysokości siedziska

Krzesła biurowe zazwyczaj posiadają takie funkcje, jak pneumatyczna regulacja wysokości siedziska, regulacja podparcia odcinka lędźwiowego, regulacja głębokości siedziska, regulacja podłokietników i regulacja nacisku oparcia. Która z tych opcji jest najważniejsza? Wydaje się, że pneumatyczną regulację wysokości siedziska, powinien posiadać każdy model fotela biurowego.
Pneumatyczna regulacja wysokości siedziska jest praktycznie standardem w fotelach biurowych, ponieważ odpowiednio wyregulowana wysokość siedziska pozwala w pozycji siedzącej wyprostować ręce w łokciach i swobodnie korzystać z powierzchni roboczej, podczas gdy stopy są całkowicie oparte na podłodze. Ponadto pneumatyczna regulacja wysokości siedziska umożliwia pracownikowi podniesienie siedziska i użycie podnóżka, jeśli jego biurko jest zbyt wysokie i nie można go regulować.

Regulacja głębokości siedziska

Drugą, najważniejszą funkcją fotela biurowego, która niestety nie występuje jeszcze we wszystkich modelach, jest regulacja głębokości siedziska. Opcję taką posiada fotel biurowy Jott dostępny w sklepie meblicante.pl. Osoba o większym wzroście wymaga większej głębokości siedziska, natomiast osoba o mniejszym wzroście potrzebuje siedziska o mniejszej głębokości. Osoba niska, która siedzi na zbyt głębokim siedzisku, odczuwa nacisk pod kolanami. Ewentualnie, jeżeli siedzi na skraju krzesła nie korzysta z ergonomicznego oparcia. Wyższa osoba, która siedzi na krótkim siedzisku, będzie miała niewystarczające podparcie ud, co powoduje większy nacisk na nie i tamowanie przepływu krwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *