Czas na księgową …

Czas na księgową …

Tuż po obsłużeniu pierwszego klienta, który skorzystał z usług w naszej nowo otwartej firmie, przychodzi czas na zatrudnienie księgowej, księgowego. Można wtedy dowiedzieć się jakie usługi świadczy MH – biuro księgowe. Jeśli dobrze trafiliśmy, to klientów będzie coraz więcej. A oni, jak będą zadowoleni, to wrócą, polecą swoim znajomym. Wszystko zacznie się kręcić i nie będzie czasu na zawracanie sobie głowy pierdołami. Za takie pierdoły wielu przyszłych biznesmenów ma właśnie wszystkie sprawy związane z urzędem, bo przecież jakoś to będzie. Potrzebny nam będzie dobra księgowość od samych podstaw, aby potem był porządek w papierach.

Najlepiej zatrudnić kogoś takiego od samego początku. Oczywiście nie musi być to od razu umowa o pracę. Niech nowy władca dokumentów w firmie pokaże, na co go stać. No i przy okazji, jakby co, dobrze jest się samemu zainteresować, co takiego tam się z tymi dokumentami dzieje, dzięki czemu zdobędziemy kilka szuflad wiedzy na zapas. Księgowość, to nie łatwe sprawy. Jest to praca dość monotonna, wymagająca wprowadzania danych, fakt. Ale kto zrobi to lepiej, niż człowiek, który całe życie siedzi nosem w cyfrach i papierach.

Dodatkowo konieczne jest pamiętanie o wszystkich terminach, aby urząd skarbowy się nie czepiał. Właściwie, to księgowość zajmie się wszystkimi twoimi sprawami związanymi z pieniędzmi. My będziemy tylko akceptować i czytać sprawozdania. I, co najważniejsze, będziemy mieli święty spokój z urzędem skarbowym. A to chyba najważniejsze. Jeśli będziesz miły, możesz ułatwić pracę osobie w księgowości i zainwestować w program do tego rodzaju rzeczy. Tego typu programów na rynku jest bardzo dużo. Wystarczy dać znać, że jesteśmy zainteresowani, a resztę zrobią za nas przedstawiciele danej firmy. tego typu programy przyśpieszają pracę, ułatwiają archiwizacje dokumentów, ich późniejsze znalezienie. No i my sami mamy lepszy wgląd w to, co wyczynia nasza księgowość. Nie musimy się nawet ruszać z miejsca, żeby coś zaakceptować. Ale to… to kiedyś. Firma musi najpierw się rozwinąć, ugrzęznąć w dokumentach i rozbudować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *